You are here: Home »

Komunita

Category Archives: Komunita

Volejbal / telocvicne: 2019 / 2020

Telocvicna je k dispozicii takmer po cely skolsky rok 2019/2020.

St. Basil Elementary/Junior High
10210 115 Ave NW, Edmonton, AB T5G 0L8

google maps: https://goo.gl/maps/ecGShKDtUTq

Telocvicna je k dispozicii od 7PM do 9PM v nasledujucich dnoch:

Fri 13 Sep
Fri 20 Sep
Fri 27 Sep
Fri 4 Oct
Fri 11 Oct
Fri 18 Oct
Fri 25 Oct
Fri 1 Nov
Fri 8 Nov
Fri 15 Nov
Fri 22 Nov
Fri 29 Nov
Fri 6 Dec
Fri 13 Dec
Fri 10 Jan
Fri 17 Jan
Fri 24 Jan
Fri 31 Jan
Fri 7 Feb
Fri 14 Feb
Fri 21 Feb
Fri 6 Mar
Fri 13 Mar
Fri 3 Apr
Fri 17 Apr
Fri 24 Apr
Fri 1 May
Fri 8 May
Fri 15 May
Fri 22 May
Fri 5 Jun

Pigeon Lake piknik: August 30 – September 1

Oznamujeme všetkým priaznivcom dobrej nálady že v dňoch 30. augusta – 1. septembra 2019 sa opäť uskutoční Pigeon Lake piknik. Areál bude sprístupnený v piatok 30. augusta od 18:00.

Stretnutie sa bude konať v prostredí “Mulhurst Lutheran Camp“.

 

Počas soboty sa bude podávať guláš.

Ubytovanie:

V chatkách sa vyspí 6-8 ľudí. Madrace sú potiahnuté gumou, podlaha je čistá, betónová (takže chladnejšia). K dispozicii sprchy, umývadlá a záchody. Na noc je dobré si priniesť spacák a nejaké to mydlo + uterák. Rezort má aj drevennú suchú saunu (odporúča sa priniesť si so sebou plavky).

V hlavnej chate je kompletne vybavená kuchyňa (závodná kuchyňa, ako sa zvyklo vravievať), teda aj s riadom, pohármi, príbormi, chladničkou, mikrovlnkou. Kávu, čaj, mlieko a iné nápoje si treba priniesť so sebou… to isté platí aj o strave (okrem gulášu).

Bližšie info o chatkách nájdete tu: https://www.mulhurstcamp.ca/year-round/lodges-and-cabins

resp. kontaktujte Petra: lilco71@yahoo.ca

Veľkonočné dieľne

Dobrý deň,

Slovak Heritage School si Vás dovoľuje pozvať na Veľkonočné dieľne pre všetky vekové kategórie kreatívcov. Príďte si posedieť a realizovať sa:

13. Apríla doobeda od 10:00 do 12:30 do našej školy v Lord of Life Lutheran Church (2710 79 St NW, Edmonton)

  • Maľovanie a zdobenie veľkonočných vajíčok
  • Pletenie šibákov
  • Tvorba s veľkonočnou tematikou rôzneho druhu
  • Kvíz pre deti s možnosťou výhry

Podávame ľahké občerstvenie: šunka s chrenom a s chlebom.

V prípade záujmu nahláste svoju účasť na shsedmonton@outlook.com


Please join us at Easter Crafts organized by Slovak Heritage School on April 13, at 10:00 am in Lord of Life Lutheran Church (2710 79 St NW, Edmonton)

  • Easter egg decoration
  • You’ll learn how to make “šibák”
  • Easter crafts
  • Quiz for the kids (prize for a winner)

Light refreshment will be provided. If interested, please e-mail the number of participants to shsedmonton@outlook.com

SHS team

Vianočné posedenie a vianočná dielňa

Slovak Heritage School Vás srdečne pozýva na

VIANOČNÉ POSEDENIE a VIANOČNÉ DIEĽNE

ktoré sa uskutočnia v sobotu 15. Decembra o 10:00 do 1:00 v Lord of Life Lutheran Church (2710 79 St NW Edmonton, AB)

Deti si budú môcť ozdobiť medovníčky, každá rodina si môže vyrobiť Vianočnú ikebanu, budete môcť ochutnať tradičné Vianočné oplátky a zakúpiť si Vianočné koláčiky a to všetko pri skvelej a pohodovej Vianočnej atmosfére. Kto má záujem prosím nahláste svoju účasť do 10. Decembra na email shsedmonton@outlook.com

Please join us at our

X-MASS CRAFTS PARTY
on Saturday, December 15, 10:00 am – 1:00 pm in Lord of Life Lutheran Church (2710 79 St NW Edmonton, AB)

The kids will decorate gingerbread cookies, each family can craft the traditional Slovak X-mass “ikebana,” you can taste traditional waffles and purchase traditional Slovak X-mass cookies. If interested please RSVP by December 10 at shsedmonton@outlook.com